Mik a folyamatosan emelkedő tartozások kulisszatitkai?
Uzsorakamatot is túlszárnyalóak a pénzintézetek által kezelt tartozásokra pakolt kamatok
Bizonyára jó néhányszor homlokcsapkodós élményben volt már része annak, aki egy felmondott hitel kamataival szembesült, azaz engedményezte az ügyletet felmondást követően bankja valamely követeléskezelő faktor cégnek. Miért?
Csak tudnánk, hogy jött ez ki??
Nem akarunk hinni a szemünknek, mikor a 24 ezres elmaradásból 2,5 millió köszön vissza pár éven belül, vagy a 346 ezerből hipp-hopp, több mint 2 millió lesz. Sorolhatnám a példák ezer árnyalatát ennek mintájára, mert sajnálatos tény, hogy itt Magyarországon ez már-már megszokott pénzügyi tendencia a pénzintézetek részéről.
Az adósok meg csak pislognak, mint pocok a lisztben és sehogysem jön ki a matek, hogy a pár százezerből, hogyan lesz 1-2 év alatt millió, akár több millió fölötti összeg?! De az is húsbavágó, mikor 5 hónap leforgása alatt a 30 milliós összegre +5 milliót pakolnak rá és teszik ezt úgy, mintha ez egy jóhiszemű pénzügyi manőver lenne. Bár a számviteli törvény ilyen gyors növekedést aligha ismer. Ez a szintű emelkedés egy kb. 40 %-os éves pluszt jelent.
Ha a példa szerinti összeg 10 %-át vesszük és a valós példa alapján ha megnézzük a 3 M Ft 40 %-os évre kivetített növekményét, akkor + 1 M 200 e Ft lesz, amire számíthatunk 1 éven belül.
Mennyit is kellene akkor havi szinten az ilyen bedőlt tartozásokra törlesztőként fordítani? A kérdés így teljes: Mennyit is kellene havi szinten az ilyen hasonló követelésekre törlesztésként fordítani akkor, ha egyúttal azt is akarjuk, hogy az összeg egyszer el is fogyjon? A válasz: az átlagfizetések alapján úgy már nem lehetne megélni, elvinné a jövedelem javát a havi törlesztőrészlet. Az emberek java nem tud vállalni olyan szintű befizetéseket, amivel utolérhetőek az irreálisan magas kamatok.
Előnytelen “versenyfutás”
Végképp érthetetlen számunkra, hogy mikor a pénzintézet felveszi az adóssal a kapcsolatot, és orra alá dugja a matekot a szokásos fenyegető hangvételű levelében, és kellően ráijesztett ilyen-olyan fenyegetéssel, és rábírja az adósság törlesztésére, akkor hogy hogy nem tud csökkenni a tartozása rendszeres törlesztés mellett sem?? Az egyik válasz a fentiekben rejlik, az irreálisan magas kamatokban, továbbá… majd erről is lesz szó nemsokára. 🙂
Tehát a rossz hír: az ilyen típusú pénzügyi matek követhetetlen, emiatt pedig annyit biztosan nem tudunk havi szinten befizetni rá, amivel beelőzünk a kétszeres kamatnak, azaz hogy azt elérhetnénk, hogy az összeg fogyó legyen hónapról-hónapra. Így fordulhat elő, hogy hosszú évekig, bár végrehajtási letiltás is van, mégsem tudnak elfogyni a tartozások.
Így azzal van dolgunk, hogy a bedőlt követeléseket kézbe vegyük, vagy még jobb, hogy szakavatott kézbe adjuk, akik lefaragják az irreálisan sok rápakolt kamatot, így már egy viszonylag barátságosabb összeggel nézünk szembe, ami –ha jó helyre kopogtattál segítségért– kamatmentes formában fizethető vissza, akár részletekben is. >>Kapcsolat, keress minket, tudunk segíteni!<<
Pár videó linkje, kapcsolódva a fentiekhez:
A törvénytelen kamatok története
Miért visszafizethetetlenek az engedményezett tartozások?
Ha komolyan gondodolod, hogy változtatsz az élethelyzeteden, akkor a fenti videók megnézését vedd kötelezőnek! 🙂
Addig is, bármi történik adósság fronton, ITT megtalálod a segítséget: >>Kapcsolat<<
Az alábbi videó segít abban, hogy tovább tisztuljon a kép a kamatoztatás témakörében.
Szeretettel, Andrea
Adósságcsapdában élsz? Megértelek!
Nem kell, hogy beletörődj a sorsodba! Persze, mindenki szíve joga, hogy saját maga döntse el, hogyan akarja élni az életét. De látod, milyen megpróbáltatásokon mentem keresztül, pedig csak 2 perce olvasod írásaimat.
A jobb helyzetünkért, a jobb sorsért mindig meg kell küzdenünk! Aki képes kilépni a komfortzónájából, a Reality show-kat ott hagyni, és felállni a televízió elől, akkor biztosan elérsz egy sokkal jobb helyzetet, és nyugodtabb anyagi körülményeket.
Ha adósság csapdában élsz, és komolyan változtatni akarsz
Az idénmódosították a végrehajtási törvényt, nagyon fontossá, létkérdéssé vált, hogy mindenki, aki már végrehajtási szakaszban jár akár a fedezetlen, akár a fedezetes (jelzáloghitel) hitelével, cselekedjen, és tegyen a helyzet orvoslásáért, azaz saját magáért.
Hasonló helyzetben vagy? >>ITT kérhetsz segítséget!<<
Hogyan mentsd a mentehetőt?
- Cselekedj időben!
- Ha már kicsúsztál, és sodródsz, kérj segítséget! »» Kérek tanácsot, kérek segítséget!
»Árverés indult, mit tehetsz? A cikket ITT találod«
Itt, ebben a szakaszban már az idővel kell versenyt futni. De még ilyenkor is van remény. Tudunk segíteni, ha nem 3 nappal az árverés vége előtt jelentkezel.
Hogyan? Kérdezz meg minket!
Összefoglalva:Miután személyesen átéltem saját tartozásomból eredően árverési helyzeteket, közvetlenül, és pontosan tudom mit jelent benne lenni, és azt is tudom, milyen kijönni belőle. 🙂 Ezért tudok számodra úgy beszélni, beszálmolni erről, ami a valóságot tükrözi.
»»Keress minket, mentsd meg az otthonod!««
Szeretettel, Andrea – Hitelsakkmatt
ADÓSSÁG CSOPORTUNK
Hitelsakkmatt oldalunk égisze alatt megtalálható már a STOP! Nyomor, kiút az adósságcsapdából oldal is, hogy lelki táplálékot nyújtson. Támogatást, információs segítséget adok írásos és videós formában, hogy ne tudjon sem a végrehajtó, sem a közjegyző sem a pénzintézet megtéveszteni, sem félelemben tartani, és ezzel manipulálva, rávenni helytelen pénzügyi döntésekre.
Mert ha valaki jól felkészült, tisztában van ezekkel, akkor már egy telefonos banki ügyintézős helyzetben, vagy közjegyzőt meglátogatva, akár végrehajtáshoz kapcsolódó ügyekben, vagy bírósági szakaszban, egyszóval bárhol el tud igazodni, lesznek “mankói”.
Tudunk támogatni, fogjuk a kezedet. 🙂
Bárki, itt a weboldalunkon a “kapcsolat”menüpont alatt , élő chat, vagy email, telefon, akár űrlap formájában is tud keresni minket. Személyes és telefonos ügyintézésre is van lehetőség, időpont egyeztetést követően, előzetes, részletes ügy átbeszélés után.
Van remény, keress minket, tudunk segíteni!
AJÁNLÁS: Árverés indulhat? Árverés van? Mentsd meg az otthonod!
FACEBOOK oldalunk: hitelsakkmatt-hitelmentés